profil poczta Grupy, Społeczność forum galeria users blogi

informacje-green

leasure-brown

tips-blue

Znajdujesz się w Start arrow Wasza Galeria arrow Konkurs fotograficzny - PolonikiLARGO HOUSE - Małpi Gaj i Cichociemni - Seria 4/10
24.07.2017.
Galeria
Galeria to Twoja przestrzeń wizualnego wyrazu. Tu znajdziesz Szkocję z wielu punktów widzenia. Oglądaj, oceniaj, dyskutuj. Pokaż nam co widziałeś. Zobacz, co widzieli inni.
Poprzednie zdjęcie
Pokaz slajdów: Start
Następne zdjęcie

LARGO HOUSE - Małpi Gaj i Cichociemni - Seria 4/10

LARGO HOUSE - Małpi Gaj i Cichociemni - Seria 4/10
Opis: W tym czasie skoki z samolotu odbywały się przez otwór w podłodze. Należało więc przede wszystkim zbudować urządzenie imitujące taki otwór. Wykonali je fachowo w suficie budynku gospodarczego oficerowie, saperzy z brygady. Podłoga pod otworem wysypana była grubo piaskiem dla amortyzowania uderzenia ciała przy upadku. Dopiero w 1943r. tak Brytyjczycy jak i Polacy przeszli na amerykański system wyskoku przez otwór drzwiowy samolotu. Zbudowano również szereg trapezów, które imitowały wahania spadochronu podczas lotu w powietrzu. Uczyły one spadochroniarza zachowania odpowiedniej pozycji ciała, właściwego trzymania linek spadochronu i manipulowania nimi, w szczególności podczas wiatru, celem gaszenia wahań czaszy spadochronu. Na starych drzewach porozwieszane były trapezy zwykłe i opuszczane oraz liny do posługiwania się nimi przy forsowaniu głębokich i szerokich rowów. Oprócz tego znajdowały się się tam różne inne przyrządy do ćwiczeń równoważnych oraz wieżyczki do skoków z wysokości ok. 2,5m. Wreszcie tzw. opuszczane trapezy, uczyły zachowania właściwej pozycji ciała przy zetknięciu się z ziemią. Ponadto żołnierze musieli mieć oryginalne spadochrony, których podczas wstępnych ćwiczeń nie można było zastąpić żadną imitacją. Potrzebne one były do nauki tzw. "gaszenia czaszy", tj. takiego manipulowania linkami, by po zetknięciu się skoczka z ziemią wypełniona powietrzem czasza natychmiast opadła, zapobiegając ciągnięciu skoczka po ziemi przez wiatr. Potrzebowano wreszcie zwykłego sprzętu wychowania fizycznego, począwszy od piłek lekarskich a skończywszy na linach do wspinania, poręczach i kozłach gimnastycznych. Trudno było spodziewać się jakiejkolwiek pomocy, trzeba było więc liczyć tylko i wyłącznie na własne siły i pomysłowość.
Data: 06.03.2011 22:59
Wyświetlenia: 1308
Ocena:
(Głosów: 3)
Wymiary: 1024 x 680
Rozmiar pliku: 423,56 kB
Autor: fragidistic
Autor Komentarze
Aby dodać komentarz lub zdjęcie zaloguj się. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
DatsoGallery Multilingual By Datso.fr

Polecamy

forthbridgesmall.jpgSącząc ciepły lub rozgrzewający trunek uważnie przyglądają się największej atrakcji South Queensferry, szkockiej wieży Eiffel'a, mostowi kolejowemu Forth Bridge.

Czytaj całość…
 

Partnerzy

 festiwalsmalllogo.jpg  

 

Wyszukiwarka ofert pracy  

 

 

Kontakt

Skype: r.gasiorek
Mail: office@edinburgh.com.pl
Tel.: +44 7927193152


www.Edinburgh.com.pl