profil poczta Grupy, Społeczność forum galeria users blogi
Znajdujesz się w Start arrow Blogi
22.07.2017.blogger » Salon
www » edinburgh.com.pl/blog/Salon

Blog Interaktywnego Salonu Piszących w Szkocji

Zapraszamy do wspólnej zabawy w kreatywne pisanie! Naszym pierwszym projektem była internetowa powieść w odcinkach; informacje o kolejnych projektach znajdziecie na blogu. Chętnych do pisania prosimy o kontakt z Łakomą.

Dodane przez: Salon, Komentarzy: 6, 05.09.2011

Drodzy piszący i czytający!

Witajcie w szkole! Kierowniczka prace domowe zebrała. Prymusi jak zwykle napisali na czas, kujoni wystąpili przed szereg, a geniusze przynieśli swoje utwory na pogniecionych kartkach w ostatniej chwili... Ale zebrał się ich całkiem pokaźny stosik.

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 1, 19.08.2011

Drodzy piszący w pocie czół utwory z wątkiem fantastycznym!

 

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 0, 15.08.2011

Chcesz wygrać Kindle'a? Napisz bajkę, która ma 247 słów. Ni mniej, ni więcej.

 

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 23, 29.07.2011

Kochani milczący pisarze!

 

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 3, 14.07.2011

1. Ucichło wakacyjnie i nastał sezon ogórkowy. Dla porządku ujawnię tylko, kto napisał zaprezentowane utwory na temat: Moje pierwsze kroki na Wyspach:

Pamiętnik hauser

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 0, 11.07.2011

“W poniedziałek ja nie mogę, bo mam w domu pranie. A we wtorek ty nie możesz, bo na lekcje ganiasz...“ Tak, w wielkim skrócie, można by opisać starania Jadowitych do zebrania pełnego składu Klubu w realu. Od roku już plotkują, upijają się i zakochują online. Bez wychodzenia z domu. Tak też zawiązał się Klub. Na początku był to po prostu Klub Jadowitych, bo gdzieś pomiędzy kliknięciami wyszło im, że wszystkie są zodiakalnymi skorpionami. To wiele wyjaśniało....

Dodane przez: Salon, Komentarzy: 1, 08.07.2011

Ojciec zawsze mówił Arturowi, że jak się nie będzie uczył, to będzie rowy kopał. Albo rury czyścił. I wykrakał! Rowy kopał na samym początku – na farmie. Potem czyścił. Co prawda nie rury, ale dużo innych rzeczy. Puby, kluby, toalety, naczynia, restauracje,korytarze, instytuty naukowe, szkoły... Zresztą, jak się dobrze zastanowić, to i jakąś rurę by znalazł. Sporo tego było, w wielu miejscach robił, czasami po sześćdziesiąt godzin tygodniowo. Przez siedem...

Dodane przez: Salon, Komentarzy: 1, 07.07.2011

Wszystko dzieje się zbyt szybko.Taksówka, lotnisko. Walizka ciężka jak diabli, nadbagaż. Samolot, autobus, dworzec. TEN dworzec, z ludźmi z tamtej strony… Schody w dół, metro, stacja, schody w górę… Auto jadące przez 100 mil po złej stronie drogi i zawrót głowy na każdym rondzie.Zamyka oczy i świat ucieka jej spod stóp. Czuje się, jakby była w tunelu i pędziła do tyłu z prędkością światła.

 

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 12, 06.07.2011

A for Andrzej

Pierwsza Wielkanoc na Wyspach Brytyjskich. Święto wiosny i radości. Spotkaliśmy się wszyscy w pracy; po wielkanocnym śniadaniu, podczas którego dla każdego z nas zabrakło wtedy wielu rzeczy. Tych, którymi pachniało dzieciństwo. Wielkanoc dorosłego dziecka była wyjątkowo uboga.

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 4, 05.07.2011
25 czerwiec

Obudziłam się dzisiaj w nocy zapłakana, chyba musiało mi się śnić coś złego. A później długo leżałam w łóżku. Przewracałam się z boku na bok i nie mogłam zasnąć.

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 0, 04.07.2011

Zainspirowaliśmy się tematem powyższego konkursu i choć nic nie wygraliśmy, to postanowiliśmy się w tym tygodniu podzielić z czytelnikami naszymi pracami.

Prosimy czytać i oceniać (teksty będą ukazywać się w tym tygodniu o północy).

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 0, 02.07.2011

... czyli wersja skrócona spektaklu Spina, przygotowana i zaprezentowana na żywo dla Five Minutes Theatre 22 czerwca 2011 roku.

 

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 4, 30.06.2011

... wypada właśnie dziś! Przypominamy, że trwa właśnie rok Miłosza - więcej informacji tu.

 

Poezja naszego Noblisty zainspirowała naszego przyjaciela, Roberta Motykę, do stworzenia niepowtarzalanego projektu audiowizualnego, o którym więcej tu. Skróconą wersję prezentacji, przygotowaną na akcję Five Minutes Theatre można obejrzeć na stronie STV.

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 0, 19.06.2011

czyli konkurs na powieść zorganizowany przez wydawnictow Novae Res.

 

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 0, 13.06.2011

No to piszemy: 

Z okazji siódmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu ogłasza dwa konkursy: konkurs na najlepsze polskie opowiadanie roku 2011 oraz konkurs na przekład opowiadania.

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 9, 11.06.2011

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, które już zresztą w pień wycięto i po przepłynięciu kanału, zamknięty w swoim własnym kurniku, w małym pokoju na poddaszu, na metalowym łóżku leżał człowiek. Wysterylizowany z sentymentów i zaufania, odporny na szczerość i tak zwane ludzkie odruchy. Światło ulicznej lampy wpadającej przez okno oświetlało jego twarz i matowe, szare oczy.

Swoją drogą...

Dodane przez: Salon, Komentarzy: 16, 10.06.2011

Autorami konkursowych tekstów są:

Tekst 1 - Album rodzinny (wiersz)   Anonim

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 20, 06.06.2011

Prezentacja 15 tekstów konkursowych zakończona, czas wybrać Wasze ulubione teksty. Dla przypomnienia i ułatwienia identyfikacji, ich listę znajdziecie poniżej.

Zasady głosowania:

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 0, 06.06.2011

Teksty nr 14 i 15 zamykają prezentacje konkursową. Możecie oswoić się z nimi jeszcze do jutrzejszego wieczoru, kiedy to pojawi się stronka do głosowania i będziecie mogli zacząć narzekać, jak trudny jest wybór w tym konkursie :)Już teraz - z góry, proszę o uważne przeczytanie zasad, będą nieco odmienne niż w poprzednich konkursach.

 

...
Dodane przez: Salon, Komentarzy: 4, 06.06.2011
*więc tak to wygląda: to niby ciało;wdech, wydech, bezdech;zmarszczone czoło i dłonie- zmyślone plastry,jakby sączyło morfiny;a może półmrok, półbrzask,kroki pajęczych nitek,podłogi pod którą ją zamykano,biegnącej lasem ścieżki,dziewczynki, zadrapań, pleców dziewczynki;a może to żadna pewność.zaledwie podmuch, zmącona podmuchem tafla,nie tafla, nie konar, niby konar;ten niby z wody oddech,ta cisza niby woda....