profil poczta Grupy, Społeczność forum galeria users blogi
Znajdujesz się w Start arrow Blogi
26.06.2017.blogger » magpie
www » edinburgh.com.pl/blog/magpie

Blog Edinburgh.pl

Brak opisu Tego Bloga

Dodane przez: magpie, Komentarzy: 4, 31.01.2010

 Zupełnie przypadkiem, wychodząc kiedyś z domu, spostrzegłam zza krzaków przy sąsiednich drzwiach naszej kamienicy taką oto tablicę. I wzruszylam się...

...
Dodane przez: magpie, Komentarzy: 0, 24.01.2010

Gdy teraz wspominam te pierwsze tygodnie, to myślę o tym z rozbawieniem i rozczuleniem. Wspominam, mimo wszystko jako dobry czas, z kórego teraz można się śmiać, tak jak lata 80, które pomimo braków i ograniczeń były jednak pełnym magii czasem  dzieciństwa.

W pamiętnym 2004 roku, kiedy to Polacy nie musieli już kombinować przekraczając  brytyjską granicę, kończylam studia.  Miałam przed sobą wybór: szukanie...

Dodane przez: magpie, Komentarzy: 0, 21.01.2010

Na początku mojego pobytu tutaj, nie mogłam dojść co to za zapach unosi się w powietrzu w tej części miasta, w której mieszkałam. Szczególnie intensywny przy wietrznej pogodzie. Kojarzył mi sie z razowym chlebem i ziarnami...aż w końcu A. mnie oświecił, że to chmiel z browaru!

Podchmielony Edynburg jest czasem dziwny, bywa śmieszny, czasem w ogóle go nie rozumiem ( patrz szkocki akcent ale nie tylko).

...
Dodane przez: magpie, Komentarzy: 1, 20.01.2010

5 lat w Szkocji to 1/6 mojego życia.

Przyjechałam bo nie wiedziałam co ze sobą zrobić...pomimo tego,że  plan był obiektywnie bardzo precyzyjny i ambitny: studia podyplomowe.

...