profil poczta Grupy, Społeczność forum galeria users blogi
Znajdujesz się w Start arrow Blogi arrow Pamięć.
22.07.2017.blogger » szkocica
www » edinburgh.com.pl/blog/szkocica

Szkocim okiem

Gdy życie głaszcze nas pod włos, trzeba umieć odwócić kota ogonem, aby wyjść na swoje.


Dodane przez: szkocica, Komentarzy: 0, 19.04.2010

"Wzruszyłam się. Wspomnienia ożyły. Jak pięknie wszystko pamiętasz. Niepotrzebnie książki zabierasz - masz gotową... w sobie! "
Pisze Valkiria pod jednym z wpisów.

Tak. Pamięć mam dobrą. Pamiętam wszystko z najdrobniejszymi szczegółami. Dzięki temu mogę pielęgnować wspomnienia w swej głowie lub przelać je na papier. Zatrzymać Go przy sobie. Nie zapomieć.
Myśli są energią. Tak jak podobno nasze życia są tylko energią, która nie znika w kosmosie, a zmienia jedynie swoją postać. Wierzę, że kiedy myślę o Nim, Jego energia skupia się wokół mnie. Niemal Go czuję.

Niestety nie mam kontroli nad wspomieniami. Chciałabym pamiętać tylko to co dobre, radosne, kojące. W życiu tak to już jest, że najdłużej pamiętamy to co bolało, co zraniło, co torturowało naszą duszę.
Pamiętam to, co chciałabym zapomieć. Znów, z najdrobniejszymi szczegółami. Te wspomnienia nachodzą mnie kiedy najmniej się ich spodziewam. I znów szarpią serce i duszę. Bolą chyba nawet bardziej, niż wtedy, w rzeczywistości. Teraz kiedy ogarniam już pojęciem wszystko co się wydarzyło, każde słowo, gest, spojrzenie, niedopowiedziana myśl, nabierają głębszego znaczenia. Nie chcę ich, chowam  przed nimi głowę w poduszkach, a one wdzierają się tam i katują mój umysł.
- Kasia, ja nie chcę umierać. Nie chcę Was zostawiać. - te Jego słowa i łzy będą prześladować mnie do końca mych dni. W ubiegły weekend, była ładna pogoda. Zabrałam dzieci do parku. Było już wolne tylko jedno miejsce parkingowe. Zaparkowałam. Na tym samym miejscu. To tutaj to powiedział. W samochodzie. Siedział na wózku inwalidzkim, z maską tlenową na ustach. Dzieci biegały w dole, na placu zabaw.
Wtedy jeszcze wierzyłam, że z tego wyjdzie. Byłam ślepa, pijana nadzieją. Nadzieja mamiła mnie do ostatniego dnia.  

Nie chcę opłakiwać tego co straciłam. Chcę cieszyć się tym co miałam. Dane nam było 18 lat. Był moim pierwszym i jedynym facetem. Mieliśmy po -naście lat kiedy zaczęła się nasza miłość. Ta miłość 
wciąż żyje. We mnie.