profil poczta Grupy, Społeczność forum galeria users blogi
Znajdujesz się w Start arrow Blogi arrow Tagiarrow dużo tu Polaków
26.07.2017.Tag >> dużo tu Polaków
Dodane przez: SlodkoKwasnyMuffin, Komentarzy: 0, 14.04.2010

Podczas pobytu w Szkocji, a raczej podczas wybierania się do Szkocji człowiek spodziewa się, że przyjdzie mu egzystować głównie pośród przedstawicieli nacji Szkockiej. Nic bardziej mylnego. Jeżeli o mnie chodzi, to są to głównie Francuzi, Niemcy, Węgrzy i przede wszystkim Polacy, którzy są dosłownie na każdym kroku i nie sposób się od nich odczepić.

Kwestię obecności...

Dodane przez: SlodkoKwasnyMuffin, Komentarzy: 13, 12.02.2010

Dokonując początkowego rozeznania terenu, celem dowiedzenia się co gdzie jest, zwracałem również uwagę na to wśród kogo przyjdzie mi żyć i z kim przyjdzie mi się zadawać. Generalizując, chciałem sprawdzić, czy dużo tutaj fajnych dziewczyn. I tutaj zaczął się problem. Po pierwsze, Szkocja ma problemy z otyłością, po drugie – wszechobecny dres, po trzecie – ciężko dojrzeć twarz spod tony makijażu.

Ja jako...

Dodane przez: mary, Komentarzy: 6, 19.01.2010

Zostałam dziś zapytana przez koleżankę, Polkę mieszkającą w Edynburgu, czy podczas mojej niedawnej wizyty w jednej ze szkockich instytucji, zajmującej się, górnolotnie mówiąc, wspieraniem rozwoju zawodowego i kariery takich młodych i ambitnych jak ja, nie odczułam jakiegoś, mówiąc eufemistycznie, specjalnego traktowania z racji tego, że jestem Polką. W sensie, czy dali mi do zrozumienia mniej lub bardziej bezpośrednio, że karierę to ja w Szkocji mogę zrobić jedynie starając...