profil poczta Grupy, Społeczność forum galeria users blogi

informacje-green

leasure-brown

tips-blue

Znajdujesz się w Start arrow Artykuły
27.07.2017.
Artykuły
Monika Sosnowska Display Talbot Rice Gallery Edinburgh Drukuj Email
Artykuły
18.11.2007.
Wszystkich szukających odrobiny niecodziennych wrażeń gorąco zachęcam do odwiedzenia wystawy Moniki Sosnowskiej zatytułowanej Display, którą do 8 grudnia obejrzeć można w edynburskiej Talbot Rice Gallery .
Sosnowska jest jedną z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia, która zasłynęła instalacjami o charakterze labiryntów, zniekształcających wnętrza budynków i wykorzystujących iluzje optyczne.
Zmieniony ( 19.11.2007. )
Czytaj całość…
 
The Place - reportaż Drukuj Email
Artykuły
14.11.2007.
the place s.jpgThe Place – Dwa Tygodnie Polsko-Szkockiej Stymulacji Kulturalnej rozpoczęło się w miniony weekend w Glasgow. I od razu zasłużyło sobie na miano wydarzenia zjawiskowego pod każdym względem. Impreza łączy w sobie wiele różnych form aktywności kulturowej. Pod jednym szyldem znalazły się wystawy artystyczne, pokaz filmów, imprezy dj'skie, koncerty, przedstawienie teatralne, poetyckie jam session. Największym sukcesem jednak było wytworzenie nisamowitej, przyjazej i ciepłej atmosfery, która zaowocowała...
Zmieniony ( 24.11.2007. )
Czytaj całość…
 
Pierwszy polski wieczór w Traverse Theatre Drukuj Email
Artykuły
02.11.2007.

TraverseTheatres.jpg W poniedziałek 29 października odbył się pierwszy z polskich wieczorów w Traverse Theatre. Stało sie to przy okazji projektu-przedstawienia Cherry Blossom. Traverse Theatre to miejsce nieprzypadkowe i ma już w swojej tradycji fragment polskiej historii.

Zmieniony ( 02.11.2007. )
Czytaj całość…
 
Połowa emigrantów ma plany powrotu Drukuj Email
Artykuły
20.09.2007.
W ostatnich latach z Polski do Wielkiej Brytanii i Irlandii wyjechało od 0,5 mln do 2 mln osób. Zaledwie połowa emigrantów ma realistyczne plany powrotu do kraju w ciągu 4 lat - wynika z badania Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia.
Zmieniony ( 20.09.2007. )
Czytaj całość…
 
Options of Life czyli Opcje, zeby przejsc sie do teatru... Drukuj Email
Artykuły
08.08.2007.

macbethatedinburgh small.jpgW ramach The Edinburgh Festival Fringe mozna zobaczyc w sierpniu w sumie siedem spektakli z Polski. Obok polecanego na tym potralu wcześniej ‘TRIP TO BUENOS AIRES’ w wykonaniu Teatru Jaracza z Łodzi oraz dwóch projektów muzyczno-teatralnych, opisywanego już ‘THE TABLE’ w wykonaniu grupy Karbido oraz ‘LACRIMOSA’ Teatru Pieśń Koźla (The Song of the Goat Theatre Company) z Wrocławia, przyjeżdżają dwa przedstawienia Unii Teatru Niemożliwego z Warszawy: ‘OPTIONS OF LIFE’ i ‘TOPORLAND’, oraz szekspirowskie bądź para-szekspirowskie inscenizacje ‘MACBETH’ znanego i nagradzanego już w Edynburgu Teatru Biuro Podroży z Poznania, a także ‘ROSENCRANTZ AND GUILDERNSTERN ARE DEAD’ w wykonaniu Teatru La Morte.

 

Czytaj całość…
 
Rząd Szkocki dla Darfuru Drukuj Email
Artykuły
12.07.2007.

Szkocki rząd przekaże 250 tysięcy funtów na pomoc ofiarom konfliktu w Darfurze.

Pieniądze, które otrzyma Międzynarodowy Szkocki Katolicki Fundusz Pomocy, zostaną użyte, aby pomóc „najbiedniejszym z biednych”, oświadczyli przedstawiciele organizacji.

Zmieniony ( 12.07.2007. )
Czytaj całość…
 
Polski sprzątacz zachwyca grą na pianinie Drukuj Email
Artykuły
21.06.2007.

Polski dozorca robi karierę jako pianista dzięki temu, że przypadkowo usłyszano jego grę w kościele w Glasgow. Dozorca grał, bo sądził, że nikt go nie słyszy - informuje brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

Zmieniony ( 20.01.2008. )
Czytaj całość…
 
The Silence of Polyglots Drukuj Email
Artykuły
17.06.2007.

Prezentujemy fragment książki Julii Kristeva "Strangers to Ourselves". W cudowny sposób opisuje autorka problem jakże powszechny wśród ludzi opuszczających swój kraj – problem komunikacji. I nie mowa tu o możliwości zrobienia zakupów czy wykonywanie pracy. Chodzi o umiejętność wyrażenia nawet najbardziej lirycznych myśli tak aby były zrozumiane jak wypowiedziane w rodzimym języku. Chodzi o umiejętność rozumienia każdej warstwy wypowiedzi, każdego podtekstu, tła... Okazuje się, że nawet dla osoby z tak pięknym angielskim jak Julia Kristeva jest to wyzwanie. Gorąco polecamy

 

Zmieniony ( 20.07.2007. )
Czytaj całość…
 
Leith Festival - fotoreportaż Drukuj Email
Artykuły
12.06.2007.

1.jpgOd malarstwa czy profesjonalnej fotografii do konkursów rysowania dla dzieci. Od muzyki poważnej po występy dj'ów. Od teatru po barwny korowód uliczny. To wszytko dała nam jedna impreza – Leith Festival.
Obejrzyj fotoreportaż.

Zmieniony ( 19.05.2008. )
Czytaj całość…
 
Zwiedzanie po brytyjsku Drukuj Email
Artykuły
12.06.2007.

Wpadają do Krakowa tylko na chwilę. Nie interesują ich zabytki, tylko nocne lokale i puby. Dają ostro w gaz i wracają na Wyspy Brytyjskie. W kieszeniach mają funciaki, w garści przewodnik. Przygotowany specjalnie dla Anglików i Irlandczyków.

 

Zmieniony ( 17.06.2007. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 21 22 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 274 - 286 z 286

Polecamy

falkirkWheelss.jpgOkoło 25 mil od Edynburga jadąc trasą M9 na wschód w kierunku Stirling, znajduje się Falkirk Wheel. Jedyny na świecie obrotowy podnośnik dla barek.

Czytaj całość…
 

Partnerzy

 festiwalsmalllogo.jpg  

 

Wyszukiwarka ofert pracy  

 

 

Kontakt

Skype: r.gasiorek
Mail: office@edinburgh.com.pl
Tel.: +44 7927193152


www.Edinburgh.com.pl