profil poczta Grupy, Społeczność forum galeria users blogi

informacje-green

leasure-brown

tips-blue

Znajdujesz się w Start arrow Newsy
23.07.2017.
Newsy
Sztuczki - spotkania ze sztuką dla dzieci - nowe daty. Drukuj Email
13.05.2013.

 Spotkania ze sztuką dla najmłodszych mają pomóc dzieciom odnaleźć się w tajemniczym i fascynującym świecie sztuki, jak również zachęcić je do pięknego rozmawiania o niej po polsku. Cykliczne oprowadzania z przewodnikiem są okazją do wytropienia ciekawych zdarzeń, dziwnych postaci i niespotykanych miejsc na obrazach i rzeźbach z kolekcji Szkockiej Galerii Narodowej. Dzieci zamienią się w detektywów i wspólnie rozwiążą zagadki, śledząc ślady pędzla na płótnie, analizując sposób tworzenia rzeźb i zadając wszystkie nurtujące je pytania. Będziemy dotykać prawdziwe listki złota, sproszkowane farby z dawnych czasów i dekoracyjne ramy. A do tego wszystkiego rozmawiać o Janie Matejce albo odszukiwać obrazy podobne do tych, które malował Stanisław Wyspiański. Wszyscy uczestnicy otrzymają w prezencie książki o sztuce! 


Zmieniony ( 14.05.2013. )
Czytaj całość…
 
Sobotnie spotkania ze sztuką - nowe daty Drukuj Email
13.05.2013.

Spotkania przeznaczone są dla dorosłych zainteresowanych zagadnieniami sztuki i kultury. Ich zadaniem jest przybliżenie uczestnikom podstawowych pojęć z historii sztuki polskiej i europejskiej w oparciu o bogate zbiory Szkockiej Galerii Narodowej w Edynburgu. Starannie wybrany materiał ilustracyjny umożliwi zestawienie dzieł artystów polskich z pracami artystów prezentowanych w galerii w celu naświetlenia wzajemnych wpływów i inspiracji, oraz szerszego kontekstu kulturalno-historycznego. Przyjazna dyskusja w obrębie galerii połączona z wykładem jest okazją do inspirującej przygody intelektualnej w dobrym towarzystwie.


Zmieniony ( 14.05.2013. )
Czytaj całość…
 
Europe Day na St Andrews Sq. 09.05. Drukuj Email
08.05.2013.

 Europe Day na St Andrews Sq. 09.05. Wśród wielu wydarzeń jest między innymi występ zespołu tenecznego Mazury.

Zmieniony ( 08.05.2013. )
Czytaj całość…
 
Annual Degree Show of Edinburgh Napier University Drukuj Email
04.05.2013.

The School of Art and Creative Industries' annual Degree Show celebrates the creative achievement of Edinburgh Napier University photography graduates. We would like to invite you all to view our Final Year Projects exhibition with a great range of photographic work! 

Zmieniony ( 04.05.2013. )
Czytaj całość…
 
Migration, Citizenship and the Polish School of Medicine. 7 May Drukuj Email
02.05.2013.

PhD candidate Michal Palacz will present selected aspects of his current research on the history of the Polish School of Medicine at the University of Edinburgh, 1941-1949. Firstly, he will analyse the wartime migration of Polish medics to Edinburgh. Secondly, he will discuss data concerning those Polish medical refugees who acquired British citizenship after the Second World War.

Zmieniony ( 02.05.2013. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 56 z 716

Polecamy

Stirling jest znaczącym ośrodkiem w dziejach Szkocji. Historia miasta jest bogata w legendy i podania. Postaci takie jak William Wallace'a (bohatera filmu Brave Heart) czy Robert The Bruce...

Czytaj całość…
 

Partnerzy

 festiwalsmalllogo.jpg  

 

Wyszukiwarka ofert pracy  

 

 

Kontakt

Skype: r.gasiorek
Mail: office@edinburgh.com.pl
Tel.: +44 7927193152


www.Edinburgh.com.pl