profil poczta Grupy, Społeczność forum galeria users blogi

informacje-green

leasure-brown

tips-blue

Znajdujesz się w Start arrow Newsy arrow Lochleven Castle - zamek na wyspie
24.07.2017.
Lochleven Castle - zamek na wyspie Drukuj Email
15.03.2009.

 

Lochleven Castle to przepiękna, dobrze zachowana ruina, malowniczo położona na wyspie na jeziorze Lochleven.
Atrakcyjna jest tu nie tylko budowla, ale i również sama wyspa, która porośnięta starymi drzewami i bluszczem, otoczona wodą,  przypomina obrazek z mrocznej baśni. I wreszcie sama podróż do zamku – rejs łodzią - dodaje uroku wycieczce.

 

Lochleven Castle jest jednym z najstarszych I najlepiej zachowanych zamków średniowiecznych zamków w Szkocji. Podczas 700 lat swojej historii zamek był twierdzą, domem i więzieniem by ostatecznie stać się romantyczną ruina i atrakcją turystyczną.


Zamek był wielokrotnie oblegany podczas wojen z Anglią w XIV wieku. Był używany przez królów szkockich do przetrzymywania wartościowych skarbów czy niebezpiecznych więźniów. W 1390r zamek został podarowany rodzinie Duglas’ów i pozostał ich rodzinną twierdzą  aż do XVII wieku.

Najciekawszy rozdział historii zamku wiąże się z Mary – Queen Of Scots (Maria Królowa Szkotów). Mary była tu wieziona po przegranej bitwie pod Canberry Hill w roku 1567. Królowa ciężko chorowała podczas pobytu na zamku, co zmusiło ja do abdykacji na rzecz swojego syna James’a IV. Nie zrezygnowała jednak z tronu tak łatwo. Z pomocą młodzieńca obsługującego łódź, przebrana za służąca, uciekła z wyspy by odbudować swoje wojska. Jednak w ciągu miesiąca armia królowej została ponownie pokonana. Tym razem uwieziono ją w Anglii. 
Dzięki temu, że zamek jest na wyspie i wymaga odrobiny wysiłku żeby się tam dostać, nie ma tu tłumów turystów. Pozwala to na spokojną kontemplację miejsca i chłonięcie średniowiecznej atmosfery ‘zamczyska na wyspie’.  

Jak się dostać?
Turyści chcący zobaczyć zamek muszą się tam dostać tą sama drogą co William Wallace, Robert the Bruce czy sama Mary Queen of Scots: łodzią.
Z centrum miejscowości Kinross (mapa ), podążając za kierunkowskazami dotrzemy do parkingu na zachodnim brzegu jeziora. Tam znajduje się niewielka przystań i punkt turystyczny z kawiarnią. Tu kupujemy bilet, który jest także biletem na łódź, która zawiezie nas na wyspę.
Ważne!
Zamek jest otwarty do zwiedzania tylko od kwietnia do września.

1.
Loch Leven przewodnik on line 1
2.
Loch Leven przewodnik on line 2
3.
Loch Leven przewodnik on line 3
4.
Loch Leven przewodnik on line 4
5.
Loch Leven przewodnik on line 5
6.
Loch Leven przewodnik on line 6
7.
Loch Leven przewodnik on line 7
8.
Loch Leven przewodnik on line 8
9.
Loch Leven przewodnik on line 9
10.
Loch Leven przewodnik on line 10
11.
Loch Leven przewodnik on line 11
12.
Loch Leven przewodnik on line 12
13.
Loch Leven przewodnik on line 13


Tekst i foto: Jaromir Gąsiorek
LOCHLEVEN CASTLE ZAMEK SZKOCJA TURYSTYKA PRZEWODNIK TURYSTYCZNY ON LINE LOCHLEVEN ZAMEK TURYSTYKA
Zmieniony ( 01.04.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Polecamy

Na początku był piasek... (Twierdzi sie, że w XVII ów  piasek nieistniejącego jeszcze Portobello były świadkiem spotkania Oliver Cromwell'a i przywódców Szkockiej Armii Króleweskiej. - ale to juz inna historia...).

Czytaj całość…
 

Partnerzy

 festiwalsmalllogo.jpg  

 

Wyszukiwarka ofert pracy  

 

 

Kontakt

Skype: r.gasiorek
Mail: office@edinburgh.com.pl
Tel.: +44 7927193152


www.Edinburgh.com.pl