profil poczta Grupy, Spo┬│eczno┬Â├Ž forum galeria users blogi
Znajdujesz siŕ w Start arrow Forum
22.01.2018.
Forum Portalu Edinburgh.com.pl
Witamy, GoŠ
Proszŕ Login albo Zarejestruj.    Zapomnia│e has│o?
Odp.:Strona www.baza.org.uk??? (1 wejŠ) (1) GoŠ
Id╝ na dˇ│ Odpowiedz Ulubione: 0
TEMAT: Odp.:Strona www.baza.org.uk???
arekozak (U┐ytkownik)
Z┬│oty Animator
graphgraph
U┐ytkownik offline Kliknij, aby zobaczyŠ profil tego u┐ytkownika
Odp.:Strona www.baza.org.uk??? 9 Lat, 11 Miesiŕcy temu Oklaski: 4  
Musimy porozmawiac to prawda..07810602472

Raport do moderatora   Monitorowany Monitorowany  

Ostatnio edytowany: 2008/02/13 11:28 przez arekozak.
  Administrator wy│▒czy│ mo┐liwoŠ wysy│ania postˇw przez anonimowych u┐ytkownikˇw.
jarucha (U┐ytkownik)
Moderator
graphgraph
Odp.:Strona www.baza.org.uk??? 9 Lat, 11 Miesiŕcy temu Oklaski: 6  
arek: powstrzymaj sie ze slowami jak "prywata" bo dobrze wiesz, ze we wszytkich tych inicjatywach edinburgh.com.pl jest jedyna ktora nie robi zadnego interesu.ok?
sejmik szlachecki, to ostatnia rzecz ktorej potrzebujemy a szable sa fajne tylko w filmach.
koniec dyskusji. porozmawimy na liked. rozwowy to to czego tu zabraklo.

Administrator wy│▒czy│ mo┐liwoŠ wysy│ania postˇw przez anonimowych u┐ytkownikˇw.
arekozak (U┐ytkownik)
Z┬│oty Animator
graphgraph
Odp.:Strona www.baza.org.uk??? 9 Lat, 11 Miesiŕcy temu Oklaski: 4  
? Wiem Jarku ze Projekt BAZY pomogl i ladnie zadzialal na Edinburgh.com.pl ale po naszych rozmowach przez pare miesiecy nie odzywaniscie sie w sprawie BAZY, rowniez przy prezentacji Ed.com nie zostal przedstawiony zaden plan rozbudowy BAZY jako osobnego portalu, przykro mi ale sa sprawy wazniejsze niz dobro waszego portalu...dla mnie jedynym rozwiazaniem tej niezrecznej dla was sytuacji jest dalsza wspolpraca z BAZA jako niezaleznym portalem dla dobra sprawy w ktorej macie swoj niemaly udzial i dla ludzi ktorzy juz dzialaja i beda dzialac dzieki wszystkm projekta ktore juz powstaly i powstaja...czekam na telefon.

Ostatnio edytowany: 2008/02/13 11:10 przez arekozak.
jarucha (U┐ytkownik)
Moderator
graphgraph
Odp.:Strona www.baza.org.uk??? 9 Lat, 11 Miesiŕcy temu Oklaski: 6  
bardzo trudno mi odpowiedziec w ramach porpawnosci politycznej. napisze ci prywatnie, ale prosze przemysl co tu wypisujesz, bo jestes na granicy obrzania, a ludzi, ktorzy poswiecili dla ciebie tak duzo czasu nie powinienes obrazac.
mylisz sie jesli myslisz ze baza cokowiek pomogla portalowi,chyba to przeceniasz. JEST DOKLADNIE ODWROTNIE, . za to wymagalo to baaaaardzo duzo czasu. czego juz nie jestes w stanie docenic.
i bardzo prosze skonczmy ta dyskusje nba forum...

windwalker (U┐ytkownik)
Guru
graphgraph
Odp.:Strona www.baza.org.uk??? 9 Lat, 11 Miesiŕcy temu Oklaski: 8  
Ups, panowie, pax vobiscum, prosze...

No chyba, ze juz potrzebujecie mediatora, ktory by do obu stron zadzwonil i umowil na spotkanie...

Trzymajcie sie, wierze w Was

kristoteles (GoŠ)
Z┬│oty Animator
graphgraph
Odp.:Strona www.baza.org.uk??? 9 Lat, 11 Miesiŕcy temu Oklaski: 0  
A oto list otwarty , kt├│ry otrzyma┬│em dzi┬ rano :
LIST OTWARTY W SPRAWIE BAZY

Droga windwalker! Drogi Kristotelesie! By³em, zobaczy³em, skomentujê...

Wczorajszym wieczorem (czyli w sobot├¬ po 18-tej) dosz┬│o do oczekiwanego spotkania Arka Kozaka z nami, czyli z szeregowymi Bazowiczami. Mia┬│em (bardzo trudn┬▒ tym razem) przyjemno┬Â├Ž prowadzi├Ž dyskusj├¬.
Nie mam nic dobrego do przekazania. Przedstawi├¬ moje uwagi w jak najwi├¬kszym skr├│cie. Wybaczcie mi emocje, ale pomimo mojej siwizny nie mog├¬ pomin┬▒├Ž pewnych kwestii, o kt├│rych w normalnych warunkach po prostu si├¬ nie m├│wi, bo zwyczajnie ┬Âmierdz┬▒.

Na zaproszenie Arka Kozaka na zebranie BAZY przyszli przedstawiciele portalu edinburgh.com.pl, nieznana nam bli┬┐ej osoba przedstawiona przez Arka jako biznesmen, no i ca┬│a reszta, czyli my, szeregowi Bazowicze.
Arkowi zadane zosta┬│y podstawowe proste pytania:
- dlaczego bez konsultacji z BAZ¡ utworzy³ prywatny portal baza.org.co.uk?
- dlaczego prowadzi na temat dalszych los├│w BAZY poza naszymi plecami prywatne rozmowy?
- kim jest tajemnicza osoba (kt├│ra nie przedstawi┬│a si├¬ na zebraniu), a kt├│ra traktowa┬│a BAZ├Ő jak swoj┬▒ prywatn┬▒ w┬│asno┬Â├Ž?

Arek Kozak w┬│a┬Âciwie na ┬┐adne z tych pyta├▒ nie odpowiedzia┬│! Stwierdzi┬│ jedynie, ┬┐e BAZA (jako nazwa grupy os├│b) jest jego prywatn┬▒ w┬│asno┬Âci┬▒... Za┬┐┬▒da┬│ usuni├¬cia z edinburgh.com.pl wszelkich tekst├│w, w kt├│rych pojawia si├¬ termin BAZA... jego tajemniczy biznesmen o┬Âwiadczy┬│, ┬┐e zabezpieczy┬│ prawnie nazw├¬ domeny internetowej i wara wszystkim od tej nazwy... na dok┬│adk├¬ Arek Kozak stwierdzi┬│ dwukrotnie, ┬┐e jak nam si├¬ nie podoba, to nie, on sobie poradzi bez nas...
Ja pisz├¬ tutaj prawd├¬! Po prostu w g┬│owie mi si├¬ nie mie┬Âci, ┬┐e do czego┬ takiego mog┬│o doj┬Â├Ž!!!

Lecz to nie wszystko: zupe┬│nie na osobno┬Âci Arek i Jarek z portalu edinburgh.com.pl niestety zacz├¬li handlowa├Ž naszymi duszyczkami... a jest nas ponad 170 osobowa grupa aktywnych i raczej nieg┬│upich ludzi. Po powrocie dwaj owi panowie o┬Âwiadczyli, ┬┐e Arek przeprosi pisemnie publicznie portal edinburgh.com.pl za pom├│wienia, a ludzie z BAZY przejd┬▒ do prywatnego portalu Arka. Panowie ponownie zrobili to bez jakiejkolwiek konsultacji z nami...
P├│┬╝niej okaza┬│o si├¬ jednak, ┬┐e ten nowy portal to w┬│a┬Âciwie nie jest portal Arka Kozaka, tylko tego nieznajomego biznesmena...
Nie tylko ja odnios┬│em wi├¬c wra┬┐enie, ┬┐e nadal jeste┬Âmy totalnie manipulowani ju┬┐ nie tylko przez Arka Kozaka, ale tak┬┐e przez tego (czy aby na pewno?) biznesmena...

W ko├▒cu wysz┬│o szyd┬│o z worka!!! Arek Kozak, kt├│ry zawsze by┬│ przeciwko tworzeniu jakichkolwiek struktur w BAZIE (co wida├Ž na tym portalu we wcze┬Âniejszych dyskusjach) nagle o┬Âwiadczy┬│, ┬┐e od dawna s┬▒ ju┬┐ wybrane w┬│adze BAZY: s┬▒ nimi cztery osoby, w tym ├│w nieznany jegomo┬Â├Ž biznesmen, Arek Kozak, no i szanowani przeze nas Agnieszka wesp├│┬│ z PumpkinHeadem, czyli Agnieszka z Mateuszem.

A po co ta nowa niedemokratyczna w³adza? W³adza potrzebna jest do za³o¿enia firmy pod nazw± BAZA, która bêdzie
wyst├¬powa┬│a o ┬Ârodki publiczne, w tym o miejsce na galeri├¬ i bar. I to miejsce jest ju┬┐ zaklepane, ale ci czterej cz┬│onkowie rzekomej w┬│adzy zas┬│onili si├¬ brakiem pami├¬ci co do szczeg├│┬│├│w, lokalizacji miejsca... itd. itd.

Czyli POLSKIE PIEKIE┬úKO. Jak┬┐e zatem myli┬│em si├¬ s┬▒dz┬▒c, ┬┐e w rodz┬▒cym si├¬ konflikcie chodzi o spos├│b wyst├¬powania o publiczne pieni┬▒dze. Ot├│┬┐ w mojej ocenie chodzi o spos├│b ich wydawania, a nie zdobywania. Chodzi o wy┬│┬▒czn┬▒ kontrol├¬ samozwa├▒czej w┬│adzy nad wydawaniem pieni├¬dzy. A to jest ju┬┐ bardzo powa┬┐na sprawa, poniewa┬┐ m├│wimy o pieni┬▒dzach publicznych. ├ôw tajemniczy biznesmen z Londynu nie ukrywa┬│ podczas zebrania, ┬┐e b├¬dzie wystawia┬│ fikcyjne zlecenia na wykonanie jakich┬ prac i w ten spos├│b pieni┬▒dze b├¬d┬▒ trafia┬│y do jego kieszeni!!!! M├│wi┬│ to otwarcie, g┬│o┬Âno i wyra┬╝nie, demonstruj┬▒c ca┬│y proceder z wykorzystaniem jednego z nas, a trafi┬│ jak kosa na... Wojtka Nowaka.

W mojej ocenie sprawa jest zatem banalna:

1) mamy do czynienia z pr├│b┬▒ zaw┬│aszczenia sobie marki BAZA, kt├│ra w mojej ocenie nie jest w┬│asno┬Âci┬▒ nikogo, w szczeg├│lno┬Âci nie jest prywatn┬▒ w┬│asno┬Âci┬▒ Arka Kozaka czy jakiej┬ nieznanej nam osoby z Londynu. BAZA (nazwa, marka i zbi├│r danych cyfrowych w postaci listy adres├│w mailowych nas, zwyk┬│ych Bazowicz├│w) jest w┬│asno┬Âci┬▒ ca┬│ej Polonii w Szkocji!

2) owo zaw┬│aszczenie dotyczy├Ž ma tak┬┐e wszystkich naszych dotychczasowych inicjatyw (z zaskoczeniem dowiedzia┬│em si├¬ na przyk┬│ad od tajemniczego biznesmena, ┬┐e moja w┬│asna inicjatywa wydania ksi┬▒┬┐ki o osi┬▒gni├¬ciach artystycznych najnowszej polskiej emigracji w Szkocji du┬┐o wcze┬Âniej zosta┬│a przez niego samego zg┬│oszona w... Londynie).

3). us┬│ysza┬│em w kuluarach jasno wyra┬┐ane opinie, ┬┐e oto Arek, Agnieszka i Mateusz zostali wci┬▒gni├¬ci w jak┬▒┬ gr├¬, w kt├│rej b┬│├¬dnie upatruj┬▒ korzy┬Âci dla spo┬│eczno┬Âci Polak├│w, gdy faktycznie zachodzi uzasadnione podejrzenie, i┬┐ wspieraj┬▒ brutalny SKOK NA KAS├Ő, i to na kas├¬ publiczn┬▒, z czego korzy┬Âci ma osi┬▒ga├Ž prawdopodobnie ├│w nieznany biznesmen, poniewa┬┐ podobno korzy┬Âci te maj┬▒ by├Ž dla niego zagwarantowane umow┬▒ na pi┬Âmie.

4). Nie wiem, czy mo┬┐liwa jest zmiana stanowiska Arka, Agnieszki i Mateusza w ca┬│ym tym ich zamieszaniu. Wiem tylko, ┬┐e co najmniej jedna osoba z grupy zwyk┬│ych Bazowicz├│w rozwa┬┐a zbieranie podpis├│w protestu przeciwko pr├│bie zaw┬│aszczenia BAZY na cele prywatne i przes┬│ania tego protestu nie tylko do Pana Konsula Aleksandra Dietkowa, lecz r├│wnie┬┐ do Pana Marsza┬│ka Senatu RP, do odpowiednich Komisji Senackich, do szkockich i polskich medi├│w.

5). Powt├│rz├¬ wi├¬c jeszcze raz: ma┬│e polskie piekie┬│ko, nic wi├¬cej i a┬┐ tyle. Nie bagatelizujmy tego. Na przyk┬│adzie prze┬┐ywanego przez nas wszystkich zdarzenia wida├Ž jak na d┬│oni mechanizmy tego piekie┬│ka: je┬Âli co┬ komu┬ wychodzi, nale┬┐y to zniszczy├Ž - zniszczy├Ž mo┬┐na na wiele sposob├│w - jednym z nich jest si┬│owe brutalne przej├¬cie spo┬│ecznej instytucji na prywatn┬▒ w┬│asno┬Â├Ž - innym jest wykorzystanie marki takiej spo┬│ecznej instytucji na zdobywanie funduszy publicznych, kt├│re trafiaj┬▒ potem do prywatnej kieszeni. My, Polacy nie lubimy nazywa├Ž tego kradzie┬┐┬▒, ale to jest zwyk┬│a kradzie┬┐.

Droga windwalker! Drogi Kristotelesie! Jak widzicie, wszystko sko├▒czy si├¬ zapewne w tutejszych s┬▒dach, co niedobrze wr├│┬┐y grupie czterech. Nie chodzi mi jednak tylko o to, ┬┐e oni i tak nie maj┬▒ szans w tutejszych s┬▒dach (ciekawe, sk┬▒d wezm┬▒ pieni┬▒dze na op┬│aty po przegranych procesach?), ale o co┬ bardziej dla nas wszystkich wa┬┐nego:
O KOMPROMITACJ├Ő POLONII.
Droga, kt├│r┬▒ idzie nieznany nam biznesmen z Londynu wraz z trzema zaledwie Bazowiczami prowadzi do totalnej kompromitacji naszego ┬Ârodowiska!!! Komu na tym mo┬┐e zale┬┐e├Ž?

Zastan├│wmy si├¬ wsp├│lnie, jak do tego nie dopu┬Âci├Ž i unikn┬▒├Ž skandalu. Jak przekona├Ž Agnieszk├¬ i Mateusza, dw├│jk├¬ wspania┬│ych przecie┬┐ os├│b, ┬┐eby nie firmowali przedsi├¬wzi├¬cia, kt├│re polega na odebraniu 170 osobom ich wsp├│lnej w┬│asno┬Âci dla prywaty. Jak przekona├Ž Arka Kozaka, ┬┐e galeri├¬, o kt├│rej marzy (ale nie tylko on o niej marzy) mo┬┐emy za┬│o┬┐y├Ž i sfinansowa├Ž my wszyscy razem z BAZY, oczywi┬Âcie sfinansowa├Ž z funduszy publicznych, z pomoc┬▒ zawsze ┬┐yczliwego Pana Konsula Aleksandra Dietkowa i dodatkowo r├│┬┐nych sponsor├│w? Jak przekona├Ž Arka, ┬┐e przysz┬│┬▒ galeri├¬ i sta┬│e miejsce naszych spotka├▒ - bar - mo┬┐emy wyremontowa├Ž spo┬│ecznie w┬│asn┬▒ prac┬▒ koncepcyjn┬▒ i fizyczn┬▒, poniewa┬┐ mamy w BAZIE architekt├│w, budowla├▒c├│w, dekorator├│w i plastyk├│w? Przecie┬┐ wszystko to mo┬┐emy zrobi├Ž tak, jak dotychczas, czyli wsp├│lnie - w cywilizowany i akceptowany przez nas wszystkich (a co najmniej przez wi├¬kszo┬Â├Ž bazowicz├│w) spos├│b?
I jeszcze jedno: Jak zatrzyma├Ž kampani├¬ k┬│amstwa, kt├│ra ju┬┐ trwa i mo┬┐na by┬│o nast├¬pnego dnia po zebraniu, czyli ju┬┐ w niedziel├¬ na portalu szkocja.net przeczyta├Ž w po┬Âcie, ┬┐e podobno BAZA jest sko├▒czona. Kto wypisuje takie k┬│amstwa? W┬│a┬Âciwie o co tutaj chodzi? Mo┬┐e chodzi o polityk├¬? Mo┬┐e jakiej┬ partii przeszkadza, ┬┐e Platforma Obywatelska chce dotrzyma├Ž s┬│owa i wesprze├Ž Poloni├¬ w Szkocji, w tym BAZ├Ő, wi├¬c nale┬┐y zniszczy├Ž ten wspania┬│y i niepowtarzalny fenomen polskiej emigracji?

Przepraszam za emocje. Wybaczcie Wy i wszyscy, kt├│rzy mogli poczu├Ž si├¬ ura┬┐eni!

Was i wszystkich Bazowicz├│w pozdrawiam serdecznie. Ten list jest otwarty, tak jak BAZA, do kt├│rej nale┬┐ymy - ijk

Dynamiczny
Id╝ do gˇry Odpowiedz
Polish Version by JoomlaPL.com Team